« Mister Weenie time! | Main | Hey, Hairy Man! »

Comments

Brooke

I wondered about the pictures. I thought you had a very nice basement. But an actual shop makes more sense.

Mrs. Kennedy

A book truck! My goodness, that means it's official. Congratulations!

The Dad Diaries

Hey there, if you have an opportunity, i would love to find out your thoughts on owning a book shop. I have considered it for a little while now. If you have any advice i would love to hear from you on my email. Seeya

PS: i have added you to my links.

evan

Just remember, once a stay-at-home-dad, always a stay-at-home-dad. It's a state of mind.

Bully for you and congrats on the store!

frog

Congratulations!

Christopher Garlington

Dude--you own a Antiquarian Bookstore!? How frikkin cool!

Truck Bed Covers

Good article about your new book truck, shop. I hope your business prospers, and good luck to you and your family.

truck rental

Excellent idea.
I'm going to grab something to eat, or refuel the car, then suddenly I'm seeing a books truck. "Why not take a book or two?", I ask myself, a great service! :)

utah pool covers

Brilliant idea buddy!

theallNew

Hosting - to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Jeszcze ściślej ujmując polega to na "zajęciu" daniu do dyspozycji określonej pojemności dysku twardego, na której jest dozwolone utrwalać pliki tworzące treść stron internetowych i albo udzielenie powierzchni dysku jak miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna forma hostingu to udzielenie znacznych obrębów dysku, a nawet pełnego serwera bądź kilku - jako fizycznego nośnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego położenia (dysku lub dysków twardych) dla zmieszczenia rozlicznych postaci danych osiągalnych przez Net.Wiele usług hosting jest płatnych. Więc dlatego nie mamy na celu Cię okłamywać. Nasze usługi hostingtakże są odpłatne, z z jedną różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w sieci. Proponujemy hosting na najwyższym poziomie, po najmniejszej możliwej cenie. Przekonaj się sam i sprawdź naszą jakość! Inwitujemy na stronę internetową. Nasze usługi hostingtakże są odpłatne, z z jedną różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najtańszych w globalnej siecie Nie możesz uwierzyć? Przekonaj się Jeżeli tak to już teraz wejdź na naszą stronę internetową i przekonaj się o słuszności tego wpisu Nasze usługi hosting oferują najbardziej solidną jakość w najniższej cenie. Nie będziesz musiał płacić dużych pieniędzy za usługi hosting. Jeżeli wejdziesz pierwszy raz na naszą stronę, odpowiemy Ci na wszystkie pytania. W naszej ofercie odnajdziesz ogrom okazjonalnych zniżek dla nowych klientów. Jeżeli tymczasem jesteś naszym stałym gościem, bądź pewien, iż będziesz miał możliwość skorzystać z wyjątkowych okazji. Wpadnij niezwłocznie na nasz portal. Zobacz ile masz możliwość zaoszczędzić z nami.

cekarratrysab

Angry Birds

MilsOmifs

gadżety reklamowe
Jaki jest najbardziej efektywny sposób faworyzowania swojej firmy? Jakim sposobem wzmóc stan nabywców i co za tym idzie zyski w swojej firmie. Odpowiedź jest wprost, irrelewantna. Marketing. Przynosi ona bajeczne korzyści dla naszego biznesu. Postępuje, iż nasze logo jest rozpoznawalna, ludzie są świadom jej bycia, to znaczy stan ewentualnych nabywców bezustannie rośnie. Jest tymczasem sporo form reklamy. Reklama telewizyjna, tak zwany migawka reklamowa, reklama w radiu, w gazecie itd. Chciałbym Ci jednakże zilustrować równie skuteczną reklamę którą jest reklama telewizyjna, to znaczy gadżety reklamowe. Jest tu wystąpienie o wszelkich obiektach użytku powszedniego, jak garnuszki, długopisy, maskotki, koszulki, na jakich możesz sytuować logo własnej spółki. Już sam się przekonaj jak to funkcjonuje i pomyśl przez chwilę. Idziesz szosą w latko i omijają Cię obywatele w wytwornym podkoszulku z logotypem Twojej instytucji. Czyż to nie szampańska i praktycznie bezpłatna forma promocji? Właśnie! Ludność poprzez zastosowanie artykułów, jakich normalnie i tak będą użytkować, reklamują Twoją instytucję, sprawiając, iż inni poczynają się nią frapować. Inwitujemy na naszą stronę www, na której wyszukasz całą oferowaną przez nas propozycję i przedłożysz się z naszymi małymi cenami. Gwarantuję Ci, że plusy jakie może uzyskać Twoja spółka wielokrotnie przewyższają poniesione koszty.

boomsAboNaNoN

iphone 5
lady gaga
rebecca black

Adamlambertson

Kierowanie trzeba do nauk ekonomicznych. Od poczatku XX wieku, od zarzadzanie próbowano podeprzec na naukowych podstawach, az az do lat 60. XX wieku administracja pojmowane bylo w charakterze postepowanie kierownicze, obejmujace nastepujace sekwencje postepowania: Planowanie, Organizowanie, Decydowanie, Uzasadnianie natomiast Kontrolowanie, nazywane klasycznymi funkcjami zarzadzania. Klasyczne funkcje zarzadzania wyróznil pierwszy "klasyk" zarzadzania Henri Fayol. Atoli paradygmat zarzadzania zmienil sie od chwili tego czasu radykalnie, tedy nalezaloby powrócic az do starszej, z wiekszym natezeniem ogólnej definicji: administracja owo zrecznosc ewentualnie rutyna rozumnego stosowania srodków dla osiagniecia wyznaczonych celów.
(Zob. tez: Zarzadzanie, Koordynowanie)
Inne definicje zarzadzania:
Zarzadzanie jest sztuka osiagania zamierzonych rezultatów przez innych ludzi, zarzadzajacy (menedzerowie) osiagaja cele organizacji przez organizowanie pracy innych, a nie dzieki uprawianie zadan osobiscie.
Zarzadzanie owo dzialalnosc kierownicza polegajaca na ustalaniu celów zas powodowaniu ich realizacji w organizacjach podleglych zarzadzajacemu, na podstawie wlasnosci srodków produkcji lub dyspozycji nimi (wg Gilinskiego).
Zarzadzanie owo ruch polegajace na dysponowaniu zasobami (wg prof. T. Pszczolowskiego).
Zarzadzanie owo asortyment dzialan (planowanie, organizowanie, uzasadnianie, kontrola) skierowanych na zasoby organizacji (ludzkie, finansowe, rzeczowe, informacyjne) wykorzystywanych z zamiarem osiagniecia celów organizacji. (wg Griffina).
Zarzadzanie owo porzadkowanie chaosu (wg prof. B.R. Kuca)
W odniesieniu do organizacji gospodarczych miast slowa zarzadzanie uzywa sie czasem terminu kierowanie biznesu (ang. Business Administration). Zadanie administracji biznesu ujmuje krótkie okreslenie: "Administracja biznesu ma umozliwic, azeby zostalo zrobione to, co ma egzystowac zrobione". Administracja biznesu jest dyscyplina akademicka, a etap uniwersytetów i szkól biznesu nadaje szczebel magistra z tej dyscypliny (Master of Business Administration, w skrócie MBA).
Spis tresci
1 Mysl zarzadzania
2 Materia zarzadzania w organizacjach
3 Zarzadzanie operacyjne - zarzadzanie czynnikami konkurencyjnosci
4 Inne podmioty zarzadzania
5 Teoretycy zarzadzania
6 Zobacz tez
7 Linki zewnetrzne
Przedmiot zarzadzania

Podmiot zarzadzajacy nie stale jest tym, jaki wyznacza cele. Przykladem takiej sytuacji przypadkiem istniec zrzeszenie wojskowa, która ma az do spelnienia okreslona misje, jednak ani kobieta sama, ani jej dowódcy (podmioty zarzadzajace) nie formuluja tej misji. Formuluja aczkolwiek zadania (co jest az do zrobienia) a okreslaja wartosci docelowe (ang. targets), czyli wyniki, jakie trzeba dochrapac sie. Przyklad ten pokazuje, ze zrzeszenie jest srodkiem osiagania celów, i dlatego jest przedmiotem zarzadzania. Inne typowe przedmioty zarzadzania majace tozsamosc owo zagroda, zespól ludzi, czlon. Najczesciej wypelniaja one klasyczne funkcje zarzadzania, tedy - abstrahujac od wyjatki - powiemy, iz temat zarzadzania majacy identycznosc jest na suma podmiotem zarzadzania.
Z wyjatkiem szczególnych przypadków, podczas gdy np. administracja osobistym budzetem dzieki pojedyncza osobe wzglednie dyrygowanie gospodarstwa w pelni samowystarczalnego, osiaganie zamierzonych wyników zalezy po czesci od momentu dzialania innych podmiotów. Stad kierowanie obejmuje oraz uklady (zwiazki) podmiotu z otoczeniem.
Kazdy osoba w swym dzialaniu wykorzystuje zasoby. Zasoby sa przedmiotem zarzadzania. Do najwazniejszych naleza zasoby ludzkie (sila robocza zas jej kwalifikacje), zasoby finansowe, aktywa materialne (srodki trwale) natomiast okres. W ostatnim czasie raz za razem wiekszego znaczenia w dzialaniu organizacji nabieraja zasoby srodowiska naturalnego oraz zasoby niematerialne (np. licencje, prawa autorskie), intelekt zas uklady z otoczeniem spoleczno-gospodarczym zaliczane do zasobów kapitalu niematerialnego (ang. intangibles, intangible capital). Zatem w zarzadzaniu zasobami wyrózniamy najczesciej:
zarzadzanie zasobami ludzkimi,
zarzadzanie finansowe,
zarzadzanie aktywami,
zarzadzanie czasem,
zarzadzanie srodowiskiem,
zarzadzanie wiedza,
Administracja Warszawa
zarzadzanie kultura
zarzadzanie relacjami, glównie istotne ostatnimi czasy administracja zwiazkami z klientem,
zarzadzanie kapitalem niematerialnym,
zarzadzanie problemami,
zarzadzanie konfliktami,
zarzadzanie stresem,
zarzadzanie jakoscia,
zarzadzanie ryzykiem,
zarzadzanie emocjami,
zarzadzanie nieruchomosciami,
zarzadzanie wartoscia firmy - Value Based Management.
Przedmiot zarzadzania w organizacjach

Przeznaczeniem organizacji jest systematyzowanie (porzadkowanie) dzialania jej uczestników w taki podejscie, zeby realizowala swa misje, osiagala pozadane wyniki czy tez wykonywala swe zadania pod reka optymalnym wykorzystaniu (zuzyciu) zasobów.
Przedmiotem zarzadzania ogólnego (ang. General Management) jest organizacja jak caloksztalt. Az do zadan zarzadzania ogólnego wypada administracja strategiczne, ksztaltowanie struktur organizacyjnych oraz administracja zasobami ludzkimi tudziez aktywami. Nie liczac tego w nowym paradygmacie zarzadzania kladzie sie kolosalny akcent na rzad tudziez ksztaltowanie kultury korporacyjnej.
Przedmiotem zarzadzania funkcjonalnego sa zadania wzglednie autonomicznych czesci organizacji, które nazywamy funkcjami. Podlug jednej sposród definicji (H. James Harrington) posada w organizacji to kapela ludzi wykonujacych to samo zadanie. Najwazniejsza dziedzina zarzadzania funkcjonalnego jest zarzadzanie operacjami, utozsamiane kiedys sposród zarzadzaniem produkcja, tudziez dzisiaj cyklicznie okreslane ogólniej jako kierowanie wytwarzaniem wyrobów tudziez uslug. Obecnie wzgledne prestiz zarzadzania funkcjonalnego zmniejsza sie, gdyz w raz po raz wiekszym stopniu uzupelniane jest ono oraz po czesci zastepowane zarzadzaniem procesowym.
Przechodzenie sposród zarzadzania funkcjonalnego na zarzadzanie procesowe jest zjawiskiem charakterystycznym w celu wspomnianej zmiany paradygmatu zarzadzania. W tym nowym paradygmacie kierowanie operacjami wolno dotyczyc w charakterze zarzadzanie czynnikami konkurencyjnosci.
Zarzadzanie operacyjne - zarzadzanie czynnikami konkurencyjnosci

Wyróznia sie trzy klasyczne czynniki konkurencyjnosci: stan, wartosc zas roznoszenie. Rekojmia wymaganej przy uzyciu gielda jakosci produktu (wyrobu czy tez uslugi lub pakietu produkty+uslugi), kosztu nabycia oraz uzytkowania produktu tudziez wymaganej ilosci, róznorodnosci, terminowosci dostaw produktu tudziez szybkosci realizacji zamówien decyduje o konkurencyjnosci produktu, czyli o jego atrakcyjnosci rynkowej w porównaniu sposród innymi produktami. Oprócz czynników klasycznych duzego znaczenia nabieraja ostatnio takie czynniki, gdy sprawnosc obslugi klientów (ang. Customer Service) natomiast cechy jakosci wykraczajace abstrahujac od stan konstrukcji oraz wykonania, np. ekologicznosc oraz obronnosc produktu oraz procesu produkcji.
Zapewnienie jakosci na sposób standardowy jest zadaniem kontroli jakosci. Monitoring jakosci jest funkcja organizacyjna. Dogladanie jakosci wykonuje swoje funkcja w ów podejscie, ze z wytworzonych produktów wybiera produkty spelniajace wymagania tudziez kwalifikuje je jako nadajace sie az do przekazania klientowi zewnetrznemu ewentualnie wewnetrznemu. Produkty nie spelniajace wymagan zostaja odrzucone za posrednictwem kontrole jakosci oraz kierowane az do poprawek, az do naprawy badz do zlomowania.
Zapewnienie jakosci na metoda dzisiejszy (w nowym paradygmacie zarzadzania) polega na zapewnieniu doskonalosci procesu wytwarzania oraz dostarczania. Podstawa takiego postepowania jest twierdzenie, ze o ile dzielo na kazdym etapie procesu jest wysokiej jakosci, owo na wyjsciu procesu powstaje towar wysokiej jakosci. W praktyce parametry charakteryzujace postac produktu musza miescic sie w okreslonych i waskich granicach. Jezeli w gruncie rzeczy jest, mówi sie, ze przebieg jest niezachwiany. Podczas gdy lecz zostanie stwierdzone, iz blizej nie okreslony z parametrów jakosci produktu nie miesci sie w zadanych granicach, powinno sie poszukac w procesie miejsc, które sa przyczyna defektu, natomiast z kolei odwolac owe przyczyny. W ten tryb realizowane jest sprzezenie zwrotne pomiedzy wyjsciem procesu, zas miejscami w procesie decydujacymi o jego doskonalosci.
Opisany badania sterowania procesem jest istota Kompleksowego Systemu Sterowania za posrednictwem Forma - (ang. TQC - Total Quality Control). W praktyce olbrzymia wiekszosc procesów to procesy nieciagle. W takich procesach tak jak obróbka, podczas gdy zas stan produktu na wyjsciu maja nature statystyczna. W odniesieniu do takich przypadków zas w odniesieniu az do procesów biznesowych mówimy o statystycznym sterowaniu procesami (ang. SPC - Statistical Process Control).
Zarzadzanie kosztami na procedura standardowy ma na celu redukcje kosztów dzialania organizacji. Dwoje najpowszechniejsze srodki prowadzace do tego owo kontroling kosztów polegajacy na narzuceniu dyscypliny budzetowej (patrz: budzet, budzetowanie) wszystkim komórkom organizacyjnym oraz czynienie oszczednosci.
W zarzadzaniu procesowym w miejsce o redukcji kosztów mówi sie o redukcji strat. Podstawa programu redukcji strat jest segmentacja strat. W odniesieniu do niektórych procesów oraz funkcji, takich kiedy przebieg produkcji, azali koszty utrzymania ruchu, punktem wyjscia az do klasyfikacji strat jest pogrupowanie standardowa (np. siódemka rodzajów strat produkcyjnych, tzw. Szóstka Wielkich Strat w pierwszym standardzie Total Productive Maintenance, szesnastka glównych strat w drugim standardzie tego systemu). W praktyce najpowszechniejszym przedsiewzieciem majacym na celu redukcje strat jest eliminowanie z procesu wszystkich elementów, które nie przynosza wartosci dodanej, sa marnotrawstwem (patrz Muda). Przedsiewzieciem kompleksowym jest wyszczuplanie procesów (ang. streamlining). Przewaznie nie ogranicza sie ono do eliminowania elementów zbednych, aczkolwiek wymaga przeprojektowania procesu. Podstawowa metodologia wyszczuplania procesów, w podobny sposób produkcyjnych podczas gdy natomiast biznesowych, jest inzynieria przemyslowa - metodologia wspierajaca kierowanie operacyjne, traktowana czestokroc w charakterze samodzielna sfera zarzadzania.
Najprostszy przypadek konkurowania w oparciu o koszty to rywalizacja cenowa. Na niektórych rynkach, w zasadzie rynkach profesjonalnych, wysoka cena produktu jest akceptowana pod warunkiem niskich kosztów eksploatacji produktu tudziez niskich kosztów wylaczenia produktu z eksploatacji. W takich przypadkach artykul konkurencyjny kosztowo to produkt o niskim koszcie cyklu zycia.
Dostawa jak czynnik konkurencyjnosci jest trafnie wiazka kilku róznych czynników, które - zaleznie od momentu stosunki (gl. od momentu obszaru produktowo-rynkowego tudziez sytuacji konkurencyjnej) - maja wieksze lub mniejsze waznosc. Do najwazniejszych z nich wypada rzetelnosc dostaw, czyli wypelnianie za posrednictwem dostawce obietnic dotyczacych terminu dostawy. Wspólczesnie rosnie waga szybkosci dostaw, alias czasu, który uplywa od chwili momentu otrzymania zamówienia z wykorzystaniem dostawce az do momentu dostarczenia towaru na polozenie przeznaczenia. Czynnikiem podstawowym jest przyrzeczenie wymaganej ilosci towaru, mimo to w ramach tego rosnie znaczenie róznorodnosci produktów. Jarmark wymaga albowiem co chwila w wyzszym stopniu róznorodnych produktów dostarczanych raz po raz czesciej i w coraz to mniejszych partiach. Dokonanie tego warunku wymaga elastycznosci systemu produkcyjnego, która jest tym wieksza, im krótszy Chronos zas pomniejszy cena przestawiania (przezbrajania - patrz SMED).
Jak wspomniano do góry, stan, koszt a roznoszenie nie sa jedynymi czynnikami konkurencyjnosci. Rekojmia pozostalych waznych w tym momencie czynników konkurencyjnosci odbywa sie przez kierowanie srodowiskiem tudziez administracja bezpieczenstwem.
Wyszczuplanie procesu najczesciej prowadzi równolegle az do jego przyspieszenia.
Prawidlowo prowadzone przeprojektowanie procesu pozwala dochrapac sie jednoczesnie redukcje kosztów oraz poprawe jakosci produktu. Przeprojektowanie radykalne procesów biznesowych owo reengineering, który praktyczny jest chwilowo niezmiernie nieczesto, albowiem radykalizm jego metodologii przynosi w warunkach przemyslowych na caloksztalt wiecej efektów negatywnych, anizeli pozytywnych. Az do mniej radykalnych metodologii doskonalenia procesów naleza Business Process Redesigning tudziez Ulepszanie Procesów Biznesowych (ang. Business Process Improvement).
Inne podmioty zarzadzania

Gospodarka przyswajajaca (zbieractwo, lowiectwo, lowienie ryb, pierwotne rolnictwo) wykorzystuje ograniczone zasoby naturalne, stad jej celem jest nie przeciwnie nabywanie a eksploatacja tych zasobów, toz i ich obrona. Wystepuja tedy wprost przeciwnie niektóre, niezbedne elementy zarzadzania, podczas gdy atomizacja pracy, planowanie robót gospodarskich a koordynowanie ich tudziez proste czynnosci administracyjne, kiedy wpis inwentarza.
W gospodarce pierwotnej (samowystarczalnej) równie kiedy w gospodarce przyswajajacej tudziez w wielu formach gospodarki kolektywnej (np. zagospodarowanie dzialów wodnych, system ekonomiczny lesna) robota na caloksztalt nie ma ustalonej ceny, totez nie musi wydarzac sie po tej stronie w ogóle zarzadzanie finansowe. Nie wystepuje po tej stronie kierowanie strategiczne, zas zarzadzanie operacyjne ogranicza sie do organizacji pracy.
W gospodarstwach rolnych zas w najprostszych formach dzialalnosci gospodarczej, jak drobny handel, uslugi i produkcja (rzemioslo) wystepuja elementy strategii i zarzadzania zasobami (poniewaz wystepuje substytucja pracy, kapitalu a energii), zarzadzanie jakoscia a zrzeszenie pracy. Kategoria wynikowa jest po tej stronie profit albo zarobek, wystepuje dlatego administracja zakupami, jednakowoz nie wystepuje kierowanie kosztami.
W gospodarstwach domowych podstawowym zagadnieniem zarzadzania jest przydzielenie dochodu oraz dysponowanych zasobów pracy i czasu pomiedzy konsumpcje biezaca (w tym wakacje, odpoczynek tudziez rozrywka), oszczednosci zas inwestycje w przyszlosc (np. edukacje).
Szczególna dziedzina zarzadzania jest administracja osobiste, którego podmiotem jest czlon, natomiast przedmiotem na suma jej budzet czasu. Zarzadzanie nieraz wewnatrz artykul wyjscia bierze uswiadomienie sobie z wykorzystaniem jednostke hierarchii wartosci dotyczacej tego, co jest dla niej grunt w jej zyciu. Celem jest racjonalne gospodarowanie od czasu do czasu, tzn. alokowanie go wg priorytetów wynikajacych z owej refleksji. Rzemioslo zarzadzania od czasu do czasu bywa dodatkowo istotnym atutem pracownika w organizacji.
Inna szczególna dziedzina zarzadzania sa sytuacje szczególne; wyróznia sie na przyklad zarzadzanie katastrofami, zarzadzanie konfliktami, kierowanie kryzysowe.
Historycznie najwczesniejsza, w pelni dojrzala dziedzina zarzadzania jest kierowanie terytorialna natomiast panstwowa. Najwczesniej uksztaltowala sie administracja w miejsce (prawdopodobnie w 2 polowie VI tysiaclecia p.n.e.), jako ze miasta powstaly zanim powstaly panstwa.
Teoretycy zarzadzania

The comments to this entry are closed.